KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003080
*
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 20:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 10:33:55
1
450 kr
31/5 07:51:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 10:33:55 | 1 | 450 kr |
31/5 07:51:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41